Żubr Pompik - zestaw filmów krótkich

Przygody Żubra Pompika i jego siostry Polinki. Rodzeństwo razem poznaje innych mieszkańców lasu, odkrywa złożoność i piękno świata natury.

Na podstawie serii bestsellerowych książek Tomasza Samojlika.

 

"DUŻE I MAŁE"

W głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Początkowo bardzo się tym martwi. A co, jeżeli nigdy nie urośnie? Odkrywa jednak, że ma wiele innych zalet! Jest najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki uważnej obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań.

 

"DZIKI DZIK"

Polinka lubi straszyć mrówki udając wielkiego, dzikiego stwora. Niebawem czeka ją spotkanie z prawdziwym dzikim stworem.

 

"DO GÓRY NOGAMI"

Pompik i Polinka znajdują w lesie ogromną, tajemniczą dziuplę. Postanawiają wejść do środka i wkrótce poznają jej niezwykłych, skrzydlatych mieszkańców. Kim są?

 

"ZAPACH WIOSNY"

Jest wczesna wiosna i Pompik czuje w powietrzu jakiś niezwykły zapach. Razem z Polinką postanawiają odkryć, jak pachnie wiosna? Podczas wyprawy w głąb puszczy poznają jej mieszkańców oraz tajemnicę niezwykłego zapachu.

 

"MESZKI"

Na polanę Żubrów przylatuje stado gryzących i kujących meszek! Czy Pompik znajdzie sposób na pozbycie się paskud?

 

"SMUTEK"

Sroka naśmiewa się z Pompika, ponieważ, jak twierdzi, nie potrafi ryczeć jak dorosły żubr. Z tego powodu Pompik jest przygnębiony. Okazuje się jednak, że sroka jest złośliwa także wobec innych zwierząt w lesie. Pora dać jej nauczkę!

 

"APETYT RYJÓWKI"

Polinka nie chce jeść śniadania, chce cały czas bawić się z nowo poznaną ryjówką, ta jednak jest bardzo zajęta czymś innym i co chwilę znika wśród traw. Co takiego robi ta mała ryjóweczka i dlaczego ciągle coś przeżuwa?

 

"TROPU NA ŚNIEGU"

W piękny zimowy dzień Pompik i Polinka postanawiają bawić się w chowanego! Jak się okazuje, zabawa zimą jest znacznie łatwiejsza niż mogłoby się wydawać...

 

"POLINKA I PAJĘCZYNKA"

W czasie zabawy Polinka niechcący zaplątuje się w pajęczej sieci. Oburzona, oskarża pająka o bycie budzącym postrach „okropkiem"”! Czy jednak ma rację?


 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)