O kinie

Kreator treści
Obrazy
Kino

Adres:

ul. Gen. Andersa 5, 00-147 Warszawa

Telefon:

(22) 635 30 78

Strona www:

kinomuranow.pl

O kinie:

Kino Muranów prowadzone jest przez firmę Gutek Film, istniejącego od 1994 roku dystrybutora kina artystycznego. Repertuar kina opiera się przede wszystkim na filmach wprowadzanych do kin przez GF, ale również na wybranych tytułach z oferty innych dystrybutorów. To także miejsce, w którym od lat odbywają się stałe cykle pokazów tematycznych, kolejne edycje przeglądów i festiwali filmowych oraz liczne premiery i pokazy specjalne. Nie zapominamy również o najmłodszych widzach, dla których organizujemy cotygodniowe Poranki rodzinne. Kino zrzeszone jest w krajowej Sieci Kin Studyjnych oraz należy do sieci kin Europa Cinemas, promującej europejskie filmy.

Premiery i wydarzenia specjalne w kinie Muranów często uświetniają swoją obecnością twórcy. Na przestrzeni ostatnich lat w Muranowie gościli m.in. : Wim Wenders, Peter Greenaway, Michaelangelo Antonioni, Mira Sorvino, Liv Ullmann, Paul Auster, bracia Quay, Sophie Marceau, Andrzej Żuławski, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Lena Endre, Darren Aronofsky, François Ozon, Geraldine Chaplin, Gus van Sant, Lech Majewski, Petr Zelenka, Gaspar Noe, Agnieszka Holland, Mariusz Wilczyński i wielu innych.

Kino Muranów jest laureatem wielu nagród: pierwszej edycji Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2006/2007 dla Najlepszego Kina, Europa Cinemas Award za najlepszy program spośród wszystkich kin w sieci w roku 2003, Nagrody Warszawiaki 2015 i 2020 dla Najlepszego Kina w Warszawie, Nagrody Publiczności Wdecha 2020 w kategorii Miejsce Roku przyznawana przez czytelników Co Jest Grane 24.

Kino mieści się w centrum Warszawy, przy Placu Bankowym, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra: Ratusz Arsenał i kilku przystanków tramwajowych oraz autobusowych.

Udogodnienia
PRZYSTOSOWANE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Klimatyzacja
KLIMATYZOWANE SALE
Angielski
WE SPEAK ENGLISH
Płatność kartą
PŁATNOŚĆ KARTĄ
Przyjazne rodzinom
PRZYJAZNE DZIECIOM I RODZICOM
3D
MOŻLIWOŚĆ WYŚWIETLANIA FILMÓW W 3D
WiFI
INTERNET - WIFI

KASA KINA:

Jest czynna od 10:00 do godziny rozpoczęcia ostatniego seansu.