Edukacja filmowa

STRONA WWW:

www.nhef.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

www.panel.nhef.pl/zgloszenie

KOORDYNATORKA:

Joanna Kostana

TELEFON:

880 340 180

E-MAIL:

joanna.kostana@nowehoryzonty.pl

KOSZT:

12 zł – pojedynczy bilet
70 zł – karnet na cały cykl (siedem seansów)

O PROJEKCIE:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski program edukacji filmowej, organizowany już po raz 14. Zakłada comiesięczne (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych (przedszkole, SP 1-3, SP 4-6, SP 7-8, szkoła ponadpodstawowa). Jest powiązany z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W nadchodzącym roku przygotowaliśmy 115 filmów w ramach 16 cykli tematycznych, wśród których znalazły się 22 premierowe tytuły.

Jak pracujemy z filmem? Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję wprowadzającą w temat filmu, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne). W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne i dyskusje. Istnieje też możliwość tworzenia cykli indywidualnych, z samodzielnie wybranymi filmami.

Nabór do programu 2019/2020 potrwa do 4 października 2019. Aby zapisać uczniów do programu należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Organizatorem programu NHEF jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

 

 

 

Newsletter

(raz w tygodniu)