Pompeje. Miasto grzechu

Kinowa podróż przez jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie. Odkryj jego historię, sekrety i arcydzieła.

Pompeje to zachwycające miejsce, odwiedzane co roku przez ponad 4 miliony ludzi z całego świata. Było to miasto kipiące gwałtownymi namiętnościami, o niepowtarzalnej atmosferze. Gry o władzę, seksualny apetyt, niepohamowana ambicja i twórczy geniusz znajdywały odzwierciedlenie na freskach, które przetrwały tragiczną erupcję 79 r.n.e.
 
Film Pompeje. Miasto grzechu to podróż w czasie. Brukowanymi uliczkami poprowadzi nas wyjątkowa narratorka, Isabella Rossellini. W jej towarzystwie dowiemy się, co uczyniło to miejsce niezwykłym i ponadczasowym; jak jego mity i dzieła wpłynęły na twórczość Pabla Picassa, Giorgia De Chirico czy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ujrzymy tę cienką linię, która niemal niedostrzegalnie oddziela legendę od rzeczywistości.
 
Historia miłosna Dionizosa i Ariadny, niejednoznaczna relacja Ledy i Łabędzia, żądza krwi zaspokajana przez walki gladiatorów,  desperackie poszukiwanie nieśmiertelności przez Poppeę Sabinę... Za pomocą inscenizacji, dokument ten analizuje tajemnice miasta, to, co w nim niezdrowe; bada oblicze, które w XVIII wieku kazało Kościołowi katolickiemu ukryć niektóre najbardziej skandaliczne, obsceniczna znaleziska, freski i posągi.

Lista seansów

Czerwiec 2024

Wybierz datę seansu

niedziela, 2 czerwca 2024

Wybierz godzinę seansu

Tytuł polski
Pompeje. Miasto grzechu
Tytuł oryginalny
Pompei - Eros e mito
Gatunek
Dokumantalny
Reżyseria
Pappi Corsicato
Rok produkcji
2021
Czas trwania
90 min
Język
włoski
angielski - napisy polskie
Obsada
Isabella Rossellini (Narratorka)
Kraj produkcji
Włochy