W ułamku sekundy

„W ułamku sekundy” - film Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur”, „Soul Kitchen” i „Na krawędzi nieba”. W roli głównej: Diane Kruger („Bękarty wojny”, „Troja”, „Kopia mistrza”), której „W ułamku sekundy” zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało „W ułamku sekundy” Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

W ułamku sekundy życie Katji (Diane Kruger) eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Krytycy filmowi podkreślają precyzję, z jaką została zrealizowana filmowa opowieść. Zgodni są również co do tego, że emocjonalne napięcie i wiarygodność thriller zawdzięcza kreacji odtwórczyni głównej roli. Gra Diane Kruger budzi podziw. Reżyserskie mistrzostwo, doskonałe aktorstwo i wysoki poziom realizacji (zdjęcia, montaż) złożyło się na film wciągający i niezwykle poruszający.

GŁOSY PRASY

Reżyser buduje napięcie jak w gatunkowym thrillerze, ale pointy poszczególnych scen prowadzą do nieoczywistych wniosków, układają się w ciąg coraz większych zaskoczeń.
Polityka

W brawurowym stylu łączy estetykę zaangażowanego kina społecznego ze świetnie opowiedzianym thrillerem, filmem o zemście i dramatem sądowym. I nic w tej układance nie przeszkadza, nic nie szwankuje.
Onet.pl

Dzieło inteligentnie napisane i świetnie skonstruowane, z doskonale rozmieszczonymi punktami zwrotnymi i pomysłowymi scenami. (...) Film – mieszanka dramatu psychologicznego, politycznego oskarżenia, kina sali sądowej i thrillera – jest jednak bardzo wciągający, po "Głową w mur" chyba najlepszy w dorobku reżysera.
Co Jest Grane 24

Ostry, precyzyjny. Uwodzi emocjonalnym napięciem. 
The Hollywood Reporter

Przemyślana. Głęboka. Zniewalająca. Przełomowa rola w karierze Diane Kruger.
Vogue

Znakomite, trzymające w napięciu, perfekcyjne kino. Najlepszy film Fatiha Akina od czasu „Głową w mur”. 
IndieWire

Głęboko poruszający. Najlepsza kreacja w karierze Diane Kruger. 
Okiem krytyka

Genialnie poprowadzony, pomyślany i zagrany. 
Bliżej ekranu

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)