Tylko kochankowie przeżyją

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy "Broken Flowers", "Truposza" i "Ghost Doga", który tym razem zdaje się mówić - tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają.

Bohaterowie "Tylko kochankowie przeżyją" są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość. Adam (Hiddleston), jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa (Swinton). Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy - Ava (Wasikowska).

"Wybitny film... charakterystyczny i spełniony..." - pisał po pokazie filmu Jarmuscha w Cannes Tadeusz Sobolewski. "Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką - muzyką, płytami, książkami, miłością - i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. To jeden z rzadkich dziś filmów, który działając minimalnymi środkami, zostawia wieczny niedosyt, pozostaje otwarty. Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty".  

 

Lista seansów

Grudzień 2023

Wybierz datę seansu

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wybierz godzinę seansu

Tytuł polski
Tylko kochankowie przeżyją
Tytuł oryginalny
Only Lovers Left Alive
Gatunek
Dramat
Komedia
Horror
Reżyseria
Jim Jarmusch
Rok produkcji
2013
Czas trwania
120 min.
Język
angielski - polskie napisy
Obsada
Tilda Swinton
Tom Hiddleston
Mia Wasikowska
John Hurt
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Rumunia
Francja