Tanja i partyzanci

Film przedstawia historię Tanji Nijmeijer – holenderskiej nauczycielki, która po przyjeździe do Kolumbii wstąpiła do partyzantki FARC zaangażowanej od 50 lat w toczącą się w tym kraju wojnę domową. Co spowodowało, że młoda nauczycielka postanowiła rozpocząć walkę rewolucyjną w dżungli, tysiące kilometrów od rodzinnego domu?

Zyskała sławę na całym świecie, gdy w relacjach telewizyjnych pojawiła się jako tłumaczka delegacji FARC na pokojowych rozmowach z rządem Kolumbii, które odbywały się na Kubie. Po zawarciu pokoju, Tanja wycofała się życia publicznego i dotarcie do niej nie jest łatwe. Zdecydowała się pozostać w Kolumbii, ponieważ jest ścigana przez Interpol. Film pomaga zrozumieć jej życiowe decyzje i wybory, przybliżając również dramatyczną historię nierówności w Ameryce Łacińskiej. 

 

[Eng]

In the early 2000s, Dutch graduate Tanja Nijmeijer managed to rise to the top of the Colombian guerrilla group FARC, before Interpol issued an arrest warrant for her. Later she campaigned for peace. Who really is this woman?

Lista seansów

Maj 2024

Wybierz datę seansu

czwartek, 30 maja 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Tanja i partyzanci
Gatunek
Dokumantalny
Reżyseria
Marcel Mettelsiefen
Rok produkcji
2023
Czas trwania
85 min
Język
hiszpański
angielski
niderlandzki
niemiecki - napisy polskie i angielskie
Kraj produkcji
Niemcy
Tytuł międzynarodowy
Tanja – Up In Arms