Supa Modo

Supa Modo, to nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018, rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem, a także opowieść o tym, jak marzenia mogą zmienić nasz los nawet w najtrudniejszych chwilach.

Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać rzeczy z rąk. Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie - Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka, przecież Jo jest chora i musi się oszczędzać.


Tymczasem starsza siostra Jo - Mwix z pomocą całej wioski postanawia zrobić wszystko, aby spełnić największe marzenie swojej siostry. Tak powstaje film o superbohaterce - Supa Modo, której nie dosięga żadne zło i która potrafi walczyć o sprawiedliwość, dokładnie tak jak robi to jej idol - Jackie Chan.

Lista seansów

Październik 2023

Wybierz datę seansu

sobota, 7 października 2023

Wybierz godzinę seansu

Tytuł polski
Supa Modo
Tytuł oryginalny
Supa Modo
Gatunek
Familijny
Reżyseria
Likarion Wainaina
Rok produkcji
2018
Czas trwania
74 min.
Język
lektor polski
Kategoria wiekowa
9+
Kraj produkcji
Kenia
Niemcy