Służąca

Film Park Chan-wooka, twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka”.  

Złodziejka”. Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą.  „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.

Głosy prasy:

Ten film to „Dobry, zły i brzydki” Koreańczyka Park Chan-wooka. Powalające zakończenie sagi o vendetcie, z idealnie wyważonymi elementami, które widzowie pokochali w poprzednich filmach tego nietuzinkowego twórcy. „Służąca””to arcydzieło. Absolutnie doskonała opowieść o zemście.   
wPolityce.pl

Ten film to majstersztyk pod każdym względem. Osnuty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka” uwodzi i zwodzi widza intrygami, budowanym napięciem, zmianami perspektywy, odsłanianiem i zakrywaniem prawdy o bohaterach.   
Entertheroom.pl

Kino spełnione formalnie i intelektualnie, a przy okazji dostarczające sporo frajdy.   
Filmweb.pl

Intensywny i zmysłowy, dobrze zagrany, a przede wszystkim dostarczający sporej dozy filmowej przyjemności.   
Interia.pl

„Służąca” ma w sobie coś z kina szpiegowskiego, thrillera erotycznego rodem z lat 80., a zarazem z baśni i kostiumowego dramatu. Nawet wielbiciele komiksów znajdą tu coś dla siebie. To pomieszanie gatunków nie pozwala nam się wbić w żaden schemat. Suspensy i zmiany perspektyw nie pozwalają nam do samego końca poznać prawdy o bohaterach.   
wysokieobcasy.pl

„Służąca” (…) jest po prostu świetnym thrillerem erotycznym, którym Chan-wook Park potwierdza, że nie robi złych filmów i dalej jest czołowym reżyserem współczesnego kina, a na jego produkcje zawsze warto czekać.   
moviesroom.pl

Lista seansów

Kwiecień 2024

Wybierz datę seansu

sobota, 13 kwietnia 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Służąca
Tytuł oryginalny
Ah-ga-ssi
Gatunek
Thriller
Dramat
Reżyseria
Park Chan-wook
Rok produkcji
2016
Czas trwania
144 min.
Język
koreański
japoński - polskie napisy
Obsada
Kim Min-hee
Ha Jung-woo
Jo Jin-woong
Kraj produkcji
Korea Południowa
Tytuł międzynarodowy
The Handmaiden