Skrzypek na dachu

Łabędzi śpiew klasycznego musicalu, który jedną nogą już jest w następnej epoce: tej, która dopuszcza smutek i pozwala wyjść ze studia na ulicę. "Skrzypek na dachu" to najpiękniejszy list miłosny do gatunku, jaki można było sobie wymarzyć: ze wspaniałą muzyką (na czele z rytmicznym "Tradition" i osiągającym wyżyny dostojnego patosu "Sunrise, Sunset"), historią poruszającą serca i dusze oraz z szacunkiem dla poezji spektaklu.

Zakup biletów na ten seans możliwy jest poprzez stronę festiwalu Timeless:

KUP BILET

Uwaga: nastąpi przekierowanie na stronę https://timelessfilmfestival.pl/

 

Ukochany przez polską publiczność film Normana Jewisona to historia Tewje Mleczarza (Chaim Topol w legendarnej, niezwykle wiarygodnie zagranej roli) oraz jego rodziny żyjącej we wschodnioeuropejskim sztetlu na przełomie wieków. Nakręcone w Jugosławii krajobrazy przywołują na ekranie świat, który przestał istnieć – świat żydowskich wsi, wiekowych synagog i kameralnych wspólnot melancholijnie celebrowany przez tytułowego skrzypka. Od dziewczyńskich pantalonów po żydowskie rytuały i ceremonie – "Skrzypek na dachu" to zrealizowana z wielką precyzją ponadczasowa opowieść o tym, że nic nie może trwać wiecznie.

Patrycja Mucha

 

Norman Jewison (1926–2024) był kanadyjskim reżyserem, który w ciągu swojej trwającej pół wieku kariery realizował filmy różnych gatunków. Wśród nich były komedie, musicale, kryminały, a nawet jeden film science fiction. Jego najsłynniejsze produkcje to prawdopodobnie te trzy, za które dostał nominację do Oscara: W upalną noc (1967), Skrzypek na dachu (1971) i Wpływ księżyca (1987).

 

Rekonstrukcja 4K.

Lista seansów

Maj 2024

Wybierz datę seansu

czwartek, 30 maja 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Skrzypek na dachu
Tytuł oryginalny
Fiddler on the Roof
Reżyseria
Norman Jewison
Rok produkcji
1971
Czas trwania
181 min
Język
angielski - napisy polskie
Obsada
Topol, Norma Crane, Leonard Frey, Molly Picon, Paul Mann
Kraj produkcji
USA