Ostatnia relikwia

W Jekaterynburgu, czwartym mieście Rosji, w którym zamordowano ostatniego cara wraz z rodziną, marzenia o wielkim imperium nadal są żywe. Podczas gdy grupki opozycjonistów próbują zdobyć uwagę mieszkańców, Rosja Putina maszeruje ku wojnie.

Kręcony przez cztery lata film ukazuje miejsce na ziemi, gdzie wolność, bez względu jak ją zdefiniujemy, nie może istnieć. Opozycja podzielona wzdłuż generacyjnych i dogmatycznych różnic nie jest w stanie naruszyć machiny Putina. Anatoly mówi, że nic się nie zmieni, bo społeczeństwo ogląda telewizję. Rafail odsiaduje wyrok za publiczne czytanie konstytucji. Elena nadal wierzy w demokrację i wolność. Młody student Igor z pozycji skrajnie lewicowych odmawia uznania Putina za cara. Wszyscy czują się samotnie w Rosji, ale nie brak im odwagi. 

 

[Eng]

Fractured along generational and dogmatic lines, neither side of the opposition can touch the controls of Putins machine. Shooting over four years and just before the invasion of Ukraine, the film crafts a stark portrait of dissidence in a place where freedom, regardless of its definition, cannot exist. 

Lista seansów

Maj 2024

Wybierz datę seansu

czwartek, 30 maja 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Ostatnia relikwia
Gatunek
Dokumantalny
Reżyseria
Marianna Kaat
Rok produkcji
2023
Czas trwania
104 min
Język
(napisy polskie i angielskie)
Kraj produkcji
Estonia
Norwegia
Tytuł międzynarodowy
The Last Relic