Nowe przygody dzieci z Bullerbyn

Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok.

Lisa: Lasse powiedział, że w Wigilię trzeba czekać, czekać i czekać. I że właśnie od tego ludzie siwieją. Czekaliśmy, czekaliśmy i czekaliśmy. To dziwne, ale moje włosy pozostały brązowe jak zwykle.

 

Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. "Nowe przygody dzieci z Bullerbyn" to dalsza część przygód mieszkańców Zagrody Północnej, Zagrody Środkowej i Zagrody Południowej znanych z książki Astrid Lindgren.

 

 

W pierwszej części filmu w Bullerbyn trwały wakacje, w tej zaś nadchodzi jesień. Zaczynają się lekcje, wspólne wędrówki całej szóstki bohaterów do odległej o wiele kilometrów szkoły stają się okazją do wielu psot. Za chwilę spadnie śnieg i przyjdą święta. A te w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe.  

 

 

Lars Sven Hallström (ur. 1946) – szwedzki reżyser, producent i scenarzysta. Interesował się filmem od najmłodszych lat. Swoją działalność rozpoczął w 1975 roku. Pierwszy sukces przyszedł w 1985 roku wraz z debiutem filmu My life as a dog, którego Hallström był współscenarzystą.

 

 

Film zdobył wiele nagród, w tym dwie nominacje do Oscara.

 

Lista seansów

Czerwiec 2024

Wybierz datę seansu

niedziela, 16 czerwca 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Nowe przygody dzieci z Bullerbyn
Tytuł oryginalny
Mer om oss barn i Bullerbyn
Gatunek
Familijny
Reżyseria
Lasse Hallström
Rok produkcji
1987
Czas trwania
95 min
Język
polski lektor
Obsada
Linda Bergström
Crispin Dickson Wendenius
Ellen Demérus
Anna Sahlin
Harald Lönnbro
Kategoria wiekowa
6+
Kraj produkcji
Szwecja
Tytuł międzynarodowy
More About the Children of Noisy Village