Narzeczona dla kota (wersja z napisami)

Gdy nieśmiała nastolatka ratuje życie kotu, nie ma pojęcia, że to zdarzenie stanie się początkiem fantastycznej przygody. Za dobry uczynek zostaje nagrodzona mnóstwem prezentów oraz zaskakującą propozycją małżeństwa – z synem Kociego Króla! Wraz z niezwykłymi kocimi towarzyszami, dziewczyna trafia do Kociego Królestwa. Tu rozpoczyna prawdziwą podróż, w głąb siebie. Zrealizowana przez kultowe Studio Ghibli, „Narzeczona dla kota” to animacja, która sprawi przyjemność nie tylko miłośnikom kotów, ale i całej rodzinie! Film z polskim lektorem lub polskimi napisami, dla widzów od 7. roku życia.

Witajcie w Kocim Królestwie, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a koty mówią ludzkim głosem! To tu czekają na Was niezliczone radości oraz wielkie przygody w towarzystwie wszelkiej maści futrzaków. Zrealizowana przez kultowe Studio Ghibli, „Narzeczona dla kota” Hiroyukiego Mority to animacja, która sprawi przyjemność nie tylko miłośnikom kotów. Film z polskim lektorem lub polskimi napisami, dla widzów od 7. roku życia. 

Haru jest nieśmiałą licealistką z głową w chmurach – wiecznie spóźnia się do szkoły, gubi rzeczy i wzdycha do chłopaka, który nie zwraca na nią uwagi. Pewnego dnia nastolatka ratuje życie kotu, któremu grozi potrącenie przez samochód. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwierzę przemawia ludzkim głosem, dziękując jej za pomoc. Ocalonym kotem jest bowiem nie kto inny jak książę Lune, syn Kociego Króla. Za dobry uczynek dziewczyna zostaje nagrodzona mnóstwem prezentów oraz zaskakującą propozycją małżeństwa – z wdzięczności koty chcą wydać Haru za następcę tronu. Wraz z niezwykłymi towarzyszami, eleganckim kotem Baronem, kocurem Mutą i gadającym gargulcem Toto, dziewczyna trafia do Kociego Królestwa. Tu rozpoczyna prawdziwą podróż, w głąb siebie. 

Zrealizowana pod artystyczną opieką Hayao Miyazakiego, „Narzeczona dla kota” to dowcipna i wzruszająca opowieść o odwadze, przyjaźni i odkrywaniu własnej wartości. „Naucz się być sobą, wtedy nic nie będzie straszne” – mówią Haru koci przyjaciele, i z taką myślą zostawiają też widzów twórcy filmu. 

Lista seansów

Lipiec 2024

Wybierz datę seansu

środa, 24 lipca 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Narzeczona dla kota (wersja z napisami)
Tytuł oryginalny
Neko no ongaeshi
Reżyseria
Hiroyuki Morita
Rok produkcji
2002
Czas trwania
75 min
Język
japoński - napisy polskie
Obsada
Chizuru Ikewaki, Yoshihiko Hakamada, Aki Maeda, Takayuki Yamada
Kategoria wiekowa
7+
Kraj produkcji
Japonia
Tytuł międzynarodowy
The Cat Returns