Obejrzymy opowieści o niezwykłych przyjaźniach, zabawach na śniegu czy pieczeniu smakołyków! Wybrany przez nas zestaw filmów krótkich kierowany jest do najmłodszych widzów (kategoria wiekowa 4+), ale również do wszystkich miłośników francuskich animacji!
Pokaz organizowany we współpracy z Instytutem Francuskim.
Zachwyt (Emerveillement), reż. Martin Clerget, Francja 2022, 3 min
Niedźwiedź zostaje obudzony z hibernacji przez królika łobuziaka. Z tej wyjątkowej, iskrzącej nocy rodzi się przyjaźń i cudowny rytuał.
Dróżniczka (La Garde-barrière)
reż. Hugo Frassetto, Francja, Czechy 2011, 12 min
Przy trasie kolejowej mieszka samotnie starsza pani, która całą uwagę poświęca swojej krowie. Jedną z jej nielicznych rozrywek jest gra na skrzypcach - aż do dnia, w którym postanawia zatrzymywać przejeżdżające pociągi!
Polowanie (La Chasse), reż. Alexey Alekseev, Francja 2017, 5min
Pewien krótkowzroczny myśliwy na polowanie do lasu zamiast psa zabiera królika. Na szczęście żadnemu zwierzęciu nie dzieje się krzywda.
Słoń Hannibal (Hannibal l'éléphant), reż. Aurélie Monteix, Francja 2019, 4min
Bojowy słoń gubi się w górach, w których czeka na niego mnóstwo niespodzianek.
Piekarnia Borysa (La Boulangerie de Boris), reż. Masa Avramovic, Francja, Chorwacja, Szwajcaria 2023, 8 min
Piekarz Borys codziennie piecze świeży chleb, ale pewnego dnia – a psik!- nie może przestać kichać. Okazuje się, że jest uczulony na mąkę! Co teraz będzie z pieczywem dla miasteczka?
Zupa Franzy (La Soupe de Franzy), reż. Ana Chubinidze, Francja 2021, 8 min
Franzy, samotna szefowa kuchni z kosmosu, odkrywa, że jej słynna różowa zupa jest nie tylko pyszna, ale także magiczna, gdy dzieli się nią z głodnymi stworzeniami żyjącymi na obcej planecie.
Groteski (Grotesques), reż. Anna Bolshakova, Francja 2021, 3 min
Ci, którzy zdecydowali się żyć z różnicami, wiedzą: kiedy patrzy na ciebie sto par oczu, szukaj tych, które świecą
Cisza pod korą (Le Silence sous l'écorce), reż. Joanna Lurie, Francja 2009, 11 min
W gigantycznym lesie pokrytym wielkim białym kocem, zabawne małe stworzenia odkrywają biały, piękny, fascynujący śnieg.
Wystąpią:
Maja Kuzińska - flety, ukulele, tounge drum,
Piotr Kochel - kontrabas
Maja Kuzińska - Flecistka, ukończyła klasyczne studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Marii Peradzyńskiej oraz uczyła się u flecisty jazzowego Leszka Hefi Wiśniowskiego. W tym roku kończy również studia magisterskie na kierunku polonistyka-komparatystyka na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wraz z zespołem Ether Jazz Quartet wykonuje aranżacje standardów, utworów jazzowych oraz tworzy muzykę autorską. Brała udział w 27. Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu (ISJA) w Krakowie, gdzie uczyła się od najlepszych polskich i amerykańskich muzyków jazzowych. Można ją usłyszeć na ostatniej płycie "Kowerkot" zespołu "Hoszpital" oraz na singlu Elizy Kusy "Cicho szumi". W tym roku wraz z zespołem Ether wystąpiła na 25. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, grając muzykę na żywo do filmu "Marynarz słodkich wód".
Piotr Kochel jest cenionym kontrabasistą posiadającym wszechstronne wykształcenie muzyczne. Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od listopada 2022 roku pełni funkcję lidera sekcji kontrabasów w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Piotr regularnie współpracuje z renomowanymi zespołami, takimi jak między innymi Filharmonia Narodowa, Sinfonia Varsovia, Baltic Sea Philharmonic, Chopin Chamber Orchestra oraz Impressione Orchestra. Brał udział w licznych nagraniach i koncertach obejmującymi repertuar muzyki klasycznej, jazzowej, folklorystycznej oraz rozrywkowej. Jego wyjątkowe umiejętności muzyczne zostały docenione w licznych konkursach kontrabasowych. Piotr Kochel aktywnie uczestniczy również w projektach edukacyjnych i społecznych, promując różnorodność muzyczną i nowoczesne podejście do sztuki.