Midsommar. W biały dzień (wersja reżyserska)

Ari Aster, jeden z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, przedstawia reżyserską, trzygodzinną odsłonę mrocznej baśni „Midsommar. W biały dzień”. W rozszerzonej o dodatkowe sceny wersji filmu, twórca skupia się na analizie rozpadającego się związku Dani (Florence Pugh) i Christiana (Jack Reynor) oraz rytuałach odbywających się w sielskiej, szwedzkiej osadzie.

Reżyserska wersja „Midsommar. W biały dzień” została sprowadzona do Polski na specjalne życzenie widzów przez dystrybutora Gutek Film.

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

„Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).

 

Lista seansów

Sierpień 2024

Wybierz datę seansu

czwartek, 8 sierpnia 2024

Wybierz godzinę seansu

Tytuł polski
Midsommar. W biały dzień (wersja reżyserska)
Tytuł oryginalny
Midsommar (Director’s Cut)
Gatunek
Thriller
Reżyseria
Ari Aster
Rok produkcji
2019
Czas trwania
171 min.
Język
angielski
szwedzki - polskie napisy
Obsada
Florence Pugh
Will Poulter
Jack Reynor
Kraj produkcji
USA