The Metropolitan Opera: Kevin Puts | Godziny

Retransmisja na ekranie.

 

Światowa premiera Godzin Kevina Putsa, operowej adaptacji uznanej powieści Michaela Cunninghama, która posłużyła również jako inspiracja dla nagrodzonego Oscarem filmu, trafi do kin już w grudniu.
Do sopranistki Renée Fleming, której powrotu na scenę Met wyczekują widzowie na całym świecie, dołączą sopranistka Kelli O’Hara i mezzosopranistka Joyce DiDonato.

 

Największe gwiazdy opery razem na scenie Met w porywającym dramacie "Godziny" w reżyserii Phelima McDermotta! Oparta na nagrodzonej Pulitzerem powieści Michaela Cunnighama opera ukazuje przeplatające się historie trzech kobiet: pisarki Virginii Woolf w 1927 roku, gospodyni domowej Laury Brown w 1949 roku oraz redaktorki Clarissy Vaughan w latach 90. W kultowym już filmie wystąpiły najlepsze aktorki tamtych czasów – Nicole Kidman, Meryl Streep i Julianne Moore. Na scenie Met wystąpią zaś najlepsze współczesne śpiewaczki: Renée Fleming, Joyce DiDonato oraz Kelli O'Hara. Trzy wielkie artystki połączą siły, by ukazać życiorysy trzech kobiet z różnych epok, zmagających się ze swoimi wewnętrznymi demonami i ograniczeniami narzucanymi im przez społeczeństwo. Spektakl reżyseruje Phelim McDermott, odpowiedzialny m.in. za cenioną inscenizację Achnatona Philipa Glassa. Orkiestrę poprowadzi dyrektor muzyczny Met, Maestro Yannick Nézet-Séguin. Godziny to jedna z obowiązkowych pozycji w aktualnym sezonie, który krytycy już teraz określają najlepszym od lat („Opera Wire”).

Twórcy:

Yannick Nézet-Séguin (dyrygent)

Greg Pierce (libretto)

Tom Pye (scenografia i kostiumy)

Bruno Poet (światło)

Finn Ross (projekcje)

Annie-B Parson (choreografia)

Paul Cremo (dramaturg)

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)