Komuna

Komuna
Komuna
Komuna
Komuna plakat

„Komuna” film Thomasa Vinterberga to nasza lutowa propozycja dla seniorów. 14 lutego gościem Weronika Wawrzkowicz będzie Izabela Jąderek, psycholog, seksuolog, psychoterapeuta, edukatorka seksualna.

 

Najnowszy film Thomasa Vinterberga, najważniejszego – obok Larsa von Triera – duńskiego reżysera, twórcy nominowanego do Oscara „Polowania”.

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku. Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał.

W "Komunie" główną rolę powierzono Trine Dryholm, największej gwieździe duńskiego kina, nagrodzonej za najlepszą rolę kobiecą na ostatnim festiwalu w Berlinie, znaną z pamiętnych ról w filmach Susanne Bier („Wesele w Sorrento”, „W lepszym świecie”). Vinterberg sam spędził dzieciństwo z rodzicami w hipisowskiej wspólnocie, dzięki czemu w „Komunie” z autobiograficzną przenikliwością obserwuje swoich bohaterów i sytuacje, w jakich się znajdują.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)