Instagramowa rodzina

Ucieczka od rzeczywistości czy nowa rzeczywistość? Internetowa codzienność młodego pokolenia – rozmowa wokół filmu Instagramowa rodzina.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda bycie influencerką lub influencerem od kuchni? Nastoletnia Leonie ma ponad milion obserwatorów na Instagramie, a jej codzienność to ciągła praca. Czternastoletnia Leonie jest nastoletnią influencerką. Dziewczyna mieszka na przedmieściach Berlina wraz ze swoimi rodzicami, którzy jednocześnie zarządzają jej karierą. Dla swoich fanek Leo jest idolką i wzorem do naśladowania, jednak prowadzenie konta na Instagramie to dla dziewczyny ciężka praca, która odbija się na jej codziennym życiu i relacjach z rówieśnikami. Życie dziewczyny kręci się wokół reklamowania coraz to nowszych produktów. Presja ze strony rodziców i życie podporządkowane oczekiwaniom marek oraz fanów rodzi w Leo narastającą frustrację.

Goście: dr Karol Jachymek – wykładowca SWPS, ekspert w obszarze kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych, komunikacji w nowych mediach i trendów w popkulturze; Łukasz Wojtasik – ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, koordynator programu Dziecko w Sieci w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę; prowadzenie: Paulina Filipowicz – dziennikarka, redaktorka naczelna magazynu online „Ładne Bebe".

 

Lista seansów

Wrzesień 2023

Wybierz datę seansu

wtorek, 26 września 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Instagramowa rodzina
Tytuł oryginalny
Girl Gang
Gatunek
Dokumentalny
Reżyseria
Susanne Regina Meures
Rok produkcji
2022
Czas trwania
98 min.
Język
niemiecki - napisy polskie
Kraj produkcji
Szwajcaria