Infinite Storm

„Infinite Storm”, pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts („Niemożliwe”, „Birdman”, „Mulholland Drive”), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

Jej bohaterka, Pam Bales, wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. „Infinite Storm” wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Poruszająca historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać.


„Infinite Storm” z fantastycznymi zdjęciami Michała Englerta, to kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. „Śniegu już nigdy nie będzie” i „Ciało”. Ich najnowszy film, eksplorujący sytuację kryzysu, ale i relacje człowieka z naturą, porównywany bywa do takich opowieści o odwadze i nadziei, jak „Zjawa” czy „Grawitacja”.


GŁOSY PRASY


To odważny i zapadający w pamięć obraz traumy, współczucia i nieprawdopodobnej siły.
Los Angeles Times


Naomi Watts w niesamowity sposób wydobywa głęboko skrywane emocje swojej postaci.
New York Times


Intensywne, satysfakcjonujące, z podnoszącym na duchu twistem!
Chicago-Sun Times


Obraz wyjątkowej odwagi w zderzeniu z siłami natury, ze wspaniałą kreacją Watts! 
Culture Map


„Infinite Storm” jest nieprzewidywalnym dramatem survivalowym - ma w sobie mocną, szorstką, a miejscami delikatną energię.
The Wrap

Lista seansów

Listopad 2023

Wybierz datę seansu

czwartek, 30 listopada 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Infinite Storm
Tytuł oryginalny
Infinite Storm
Gatunek
Thriller
Reżyseria
Małgorzata Szumowska
Rok produkcji
2022
Czas trwania
106 min.
Język
angielski - napisy polskie
Obsada
Naomi Watts
Billy Howle
Denis O'Hare
Kraj produkcji
Polska
Wielka Brytania
USA