Girl

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ostatniego roku.

21 lutego o godz. 19:00 zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu Lukasa Dhonta GIRL oraz na dyskusję z naszymi gośćmi:
Edytą Baker, Karolem Jachymkiem oraz Aleksandrą Józefowską.Spotkanie poprowadzi Małgorzata Sadowska ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Edyta Baker - prezeska Fundacji Trans-Fuzja, działającej na rzecz osób transpłciowych

Karol Jachymek - kulturoznawca, filmoznawca. Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina i codzienności, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, społeczno-kulturowymi kontekstami mediów społecznościowych, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej.

Aleksandra Józefowska - edukatorka seksualna i współzałożycielka Grupy Ponton. Prowadzi warsztaty z zakresu umiejętności psychospołecznych i edukacji psychoseksualnej dla młodzieży i dorosłych (m.in rodziców i kadry pedagogicznej). Od 16 lat udziela wsparcia psychologicznego i edukacyjnego kobietom i nastolatkom w ramach Telefonów Zaufania oraz podczas spotkań indywidualnych.

 

Nominowany do Złotego Globu „Girl” Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka. Lara marzy o staniu się kobietą i o karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości. „Girl” to dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej, nagrodzony w Cannes, zjawiskowy Victor Polster.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)