Gdy przychodzi przypływ

Mandø jest małą duńską wyspą połączoną z lądem wąską groblą, która jest często zalewana przez Morze Wattowe. Mieszka na niej zaledwie 27 mieszkańców, których z powodu zmian klimatycznych czekają nieuchronne, tragiczne w skutkach zmiany.

Najmłodszy z nich to 40-letni Gregers – jedyny rolnik na wyspie. Próbuje znaleźć partnerkę za pośrednictwem duńskiej wersji programu „Rolnik szuka żony”. Gdy nadchodzi sztorm, obchodzi ze swoim psem wały przeciwpowodziowe. Prowadzi z matką pełne czystego nonsensu rozmowy. Inna mieszkanka wyspy – Mia właśnie obchodzi swoje setne urodziny, a Nils – miłośnik ptaków, lamentuje nad zmniejszającą się liczbą ptaków przylatujących na wyspę. Film przybliża nam w piękny wizualnie sposób to miejsce i morze, które zmienia się z wiatrem i przypływem. Nieciekawa przyszłość mieszkańców rysuje się w ich wzajemnych, niepozbawionych komizmu i ciepła rozmowach. 

 

[Eng]

The 27 residents on the tiny Danish Wadden Sea island of Mandø are used to severe weather and flooding. But climate change and increasingly extreme weather now pose a serious threat to the eight-square-kilometer island. Its last farmer, Gregers, bravely faces the inevitable catastrophe.

Lista seansów

Maj 2024

Wybierz datę seansu

czwartek, 30 maja 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Gdy przychodzi przypływ
Gatunek
Dokumantalny
Reżyseria
Juan Palacios
Sofie Husum Johannesen
Kasper Lykke Schultz
Rok produkcji
2023
Czas trwania
88 min
Język
(napisy polskie i angielskie)
Kraj produkcji
Dania
Tytuł międzynarodowy
As The Tide Comes In