Frida Kahlo

Ten niezwykle angażujący film zabiera nas w podróż przez życie jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon kobiecości – Fridy Kahlo. Zrealizowany został we współpracy z tymi, którzy znali Magdalenę Carmen Fridę Kahlo y Calderón osobiście, studiowali jej sztukę i opiekowali się jej dorobkiem.

Prezentując kluczowe dzieła i wywiady ze światowej sławy kuratorami, reżyser tego dokumentu kinowego eksploruje wraz z widzami fascynującą symbolikę i motywy obrazów Kahlo. Wykorzystując medium filmowe, by z bliska przyjrzeć się twórczości Kahlo, odkrywa jej prawdziwy geniusz. Ten osobisty i intymny film nie tylko pokazuje bogactwo kolorów na obrazach Kahlo, ale też oferuje uprzywilejowany dostęp do jej prac i źródła jej gorączkowej kreatywności – niezrównanej żądzy życia. Dzieła tej meksykańskiej malarki inspirowane są meksykańską sztuką ludową. Łączą realizm formy z elementami symbolizmu i surrealizmu, zawierają też wątki autobiograficzne.

 

*Film pojawi się na naszych ekranach nieco później niż planowaliśmy - twórcy i producenci filmu podjęli decyzję o przeniesieniu premiery z czerwca na jesień.

Pierwsze pokazy w Muranowie odbędą się w dniach: 6 i 7 października, godz. 18:00 oraz: 10 i 11 października, godz. 13:30
 
Każdy bilet zakupiony przez Państwa na wcześniej planowane czerwcowe pokazy będzie ważny w jednym z wybranych terminów - poprosimy o wskazanie daty i wysłanie w mailu na adres: kontakt@kinomuranow.pl . Bilet na "Fridę" można też wymienić na inny seans z cyklu "Wielkie malarstwo na ekranie" w kinie Muranów do końca roku 2020.

Jednocześnie informujemy, że, gdy tylko otworzy się kino, w wakacje, pokażemy Wam inne filmy o malarzach, przypominając najpopularniejsze z dotychczasowych tytułów. Więcej informacji już wkrótce!

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)