Czarny śnieg

Trzymający w napięciu dokumentalny thriller. Kiedy mieszkańcy odległego syberyjskiego miasta z dziewięcioma ogromnymi zakładami odkrywkowymi dowiadują się, że pod ich dzielnicą zapaliła się opuszczona kopalnia węgla, wtłaczając do ich domów toksyczny gaz, zwracają się o pomoc do Natalii Zubkowej – lokalnej gospodyni domowej, która nie widziała innego wyjścia i została dziennikarką.

W mieście działa jeden niezależny dziennik. Gdy relacje Natalii na temat wypadku rozsiały się w sieci, nagle okazało się, że stała się ona celem masowej rządowej kampanii dezinformacyjnej, która próbuje zatuszować sprawę. W cieniu coraz bardziej autorytarnych działań rosyjskiego rządu Natalia zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej misji, mającej na celu ujawnienie pełnego rozmiaru katastrofy ekologicznej rozgrywającej się wokół niej. Kręcony przez dwa lata film pokazuje jeden z najniebezpieczniejszych rejonów Rosji, w którym przez cztery lata trwał skandal węglowy. Ujawnia brudną taktykę nowoczesnego rosyjskiego państwa totalitarnego, a także ludzkie koszty, jakie wiążą się z wydobyciem węgla.

 

[Eng]

When the residents of a remote Siberian city discover an old Soviet mine has caught fire beneath their neighborhood, they turn to Natalia Zubkova, a local homemaker-turned-journalist, for help. But after her news videos go viral, she suddenly finds herself the target of a massive government disinformation campaign.

Lista seansów

Maj 2024

Wybierz datę seansu

czwartek, 30 maja 2024

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Czarny śnieg
Gatunek
Dokumantalny
Reżyseria
Alina Simone
Rok produkcji
2024
Czas trwania
90 min
Język
(napisy polskie i angielskie)
Kraj produkcji
USA
Dania
Tytuł międzynarodowy
Black Snow