Ból i blask

„Ból i blask” to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa (nagroda dla najlepszego aktora na tegorocznym festiwalu w Cannes).

Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser filmowy, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia. Wraca myślami do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej dziewiczej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina pierwsze spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń z przeszłości, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością.

GŁOSY PRASY

Arcydzieło.
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Arcydzieło, najlepszy i najbardziej osobisty film Almodóvara od lat. Banderas w życiowej roli.
Co Jest Grane 24

Czujesz ten film całym sobą - to słońce i zapach świeżo wyciskanego soku pomarańczowego. „Ból i blask” błyszczy, to film uczciwy i z sercem. Dawno nie mieliśmy tak, że wychodząc z sali kinowej tak długo rozmawialiśmy o konkretnych scenach.
Sfilmowani

Pedro Almodovar cieszy się doskonałą formą artystyczną - prawdopodobnie właśnie stworzył swoje opus magnum.
Interia.pl

Wielka, wyzwalająca opowieść o pogodzeniu się z losem, a może bardziej - o oswajaniu lęku.
Tygodnik Polityka

Może to być, jak wieszczą niektórzy, film będący zwieńczeniem kariery Almodóvara, ale życzę hiszpańskiemu reżyserowi, żeby to był początek nowego rozdziału w jego karierze. "Ból i blask" to refleksyjny film, który będzie rosnąć z czasem, z każdym kolejnym seansem, z wiekiem oraz doświadczeniami odbiorcy. Wielkie kino, które z czasem powinno się stać jeszcze większe.
Popkultura Elitarna

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)