Bezmiar

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.

Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.

Film w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Emanuele Crialese znalazł się w konkursie głównym tegorocznego 79. MFF w Wenecji, gdzie po premierze publiczność nagrodziła go 12-minutową owacją na stojąco a krytycy entuzjastycznymi recenzjami.

Głosy prasy:

To film o bezmiarze uczuć, o dojrzewaniu niezależnie od wieku, a „Cruz trzyma film razem jak siła grawitacji i ma cudowną, autentyczną chemię ze wszystkimi dziećmi, które grają tutaj jej dzieci, zwłaszcza z Giuliani. / The Hollywood Reporter

W urzekającym dramacie w reżyserii Emanuele Crialese Penelope Cruz jest jak skrzyżowanie Sophii Loren z blaskiem słońca / Screen Daily

Wszystko w „Bezmiarze" jest piękne / Variety

Lista seansów

Listopad 2023

Wybierz datę seansu

czwartek, 30 listopada 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Bezmiar
Tytuł oryginalny
L'immensità
Gatunek
Dramat
Reżyseria
Emanuele Crialese
Rok produkcji
2022
Czas trwania
97 min.
Język
włoski - napisy polskie
Obsada
Penélope Cruz
Vincenzo Amato
Luana Giuliani
Kraj produkcji
Włochy
Francja