Annette

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję - Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge!”

„Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film otworzył tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, podczas którego Leos Carax otrzymał za ten film nagrodę za reżyserię. 

Film nie tylko zapiera dech w piersiach, ale trzyma go jako zakładnika aż do napisów końcowych. (...) Adam Driver jest jak obłąkana siła natury w tej niezwykłej, baśniowo-halucynogennej musicalowej fantazji.
Indiewire

Gdy mówię, że naprawdę nie wierzę w to, co działo się w „Annette", mam na myśli spoglądanie w notatki pisząc recenzję, aby upewnić się, że to nie był sen. Najlepsze i najbardziej szalone otwarcie Cannes od miliona lat!
The Telegraph

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)