Annette

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję - Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge!”

„Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film otworzył tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, podczas którego Leos Carax otrzymał za ten film nagrodę za reżyserię. 

Film nie tylko zapiera dech w piersiach, ale trzyma go jako zakładnika aż do napisów końcowych. (...) Adam Driver jest jak obłąkana siła natury w tej niezwykłej, baśniowo-halucynogennej musicalowej fantazji.
Indiewire

Gdy mówię, że naprawdę nie wierzę w to, co działo się w „Annette", mam na myśli spoglądanie w notatki pisząc recenzję, aby upewnić się, że to nie był sen. Najlepsze i najbardziej szalone otwarcie Cannes od miliona lat!
The Telegraph

„Annette” okazało się utworem tak szalenie kreatywnym, co szalenie polaryzującym widownię. Pełna magii, formalnej wirtuozerii, niekonwencjonalnego humoru i pięknej muzyki opowieść o miłości brutalnego komika i delikatnej śpiewaczki operowej to powiew świeżości w kinie głównego nurtu, który niesie za sobą woń artystycznych inspiracji z najwyższej półki i pcha autora w kierunku panteonu najważniejszych filmowców.
Pełna Sala

Wybierając się do kina trzeba być przygotowanym, że wydarzyć może się wszystko. (...) To jeden z tych filmów, który nikogo nie pozostawi obojętnym – albo w nim przepadniecie, albo uznacie za dziwadło nie do strawienia.
Noizz.pl

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)