Yakari i wielka podróż

„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.

Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!


Czy wiesz, że…


film jest adaptacją kultowej serii komiksów, które stworzył szwajcarski duet: André Jobin i rysownik Claude de Ribaupierre?


 

Lista seansów

Maj 2023

Wybierz datę seansu

niedziela, 28 maja 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Yakari i wielka podróż
Tytuł oryginalny
Yakari, le film
Gatunek
Animowany
Reżyseria
Xavier Giacometti
Toby Genkel
Rok produkcji
2020
Czas trwania
83 min.
Język
polski dubbing
Kategoria wiekowa
4+
Kraj produkcji
Francja
Niemcy
Belgia