Winni

„Winni” to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

GŁOSY PRASY

Möller podjął w swoim debiucie duże ryzyko, ale w pełni mu się ono opłaciło. Nakręcił film, który ogląda się w napięciu, i który po projekcji na długo jeszcze zostaje w głowie.
Aktivist

Emocjonujący thriller, który w całości rozgrywa się w policyjnym centrum alarmowym. "One man show", ale jaki!
Co Jest Grane 24

Dawno nie widziałem obrazu, który na tyle by mnie poruszył, mimo bardzo oszczędnej formy. Poza kilkoma momentami, kiedy dźwięk nie zadziałał tak jak powinien, nie jestem w stanie znaleźć w nim większych wad.
FalaKina.pl

Głównym z powodów, dla którego ulubieniec sundance'owej publiczności działa tak dobrze, może być jego „książkowy” format. To na tym polu dominuje skandynawski kryminał, a format tego typu jeszcze nie przejadł się światowi filmu. Czym lepiej budować napięcie i niepokój w widzu, niż jego własnym umysłem?
Filmawka

Wspaniały thriller o odkupieniu.
wPolityce.pl

Trzymający w napięciu thriller i ciekawy głos o współczesnej łatwości wydawania szybkich sądów. Film, którego akcja rozgrywa się w wyobraźni widzów.
Radio RAM

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)