Climax

„Climax” to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera „Love” „Nieodwracalne”  i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.

Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.

GŁOSY PRASY

Duszny, działający jak narkotyk film, w którym rzeczywistość miesza się ze snem, a taneczny musical z body horrorem.
naEkranie.pl

Orgazm (ang. climax) Gaspara Noé jest o wiele głośniejszy niż szczytowanie zwykłych śmiertelników. Reżyser serwuje nam zmysłowe, szokujące kino, na którego tle inne filmy wypadają blado, wręcz nudno.
The Guardian

„Climax” to najlepsza rzecz, jaką Gaspar Noé zrobił od lat.
Vulture

To, co zobaczyłem nie spełniło moich wygórowanych oczekiwań - zrobiło znacznie więcej. Gaspar wycyzelował najlepsze elementy swoich produkcji i maksymalnie skondensował rozbitą na paręnaście postaci narkotykową apokalipsę.
Filmawka

Mesmeryzmujące doznanie, jak opętanie!
FDB

Nie będziesz w stanie oderwać oczu od ekranu.
Variety

 

Lista seansów

Sierpień 2024

Wybierz datę seansu

czwartek, 29 sierpnia 2024

Wybierz godzinę seansu

Tytuł polski
Climax
Tytuł oryginalny
Climax
Gatunek
Muzyczny
Reżyseria
Gaspar Noé
Rok produkcji
2018
Czas trwania
95 min.
Język
francuski
angielski - napisy polskie
Obsada
Sofia Boutella
Romain Guillermic
Souheila Yacoub
Kategoria wiekowa
16+
Kraj produkcji
Francja