Wong Kar Wai w Kinie Muranów

Pięć odrestaurowanych filmów hongkońskiego reżysera w kinie Muranów! To wyjątkowa okazja, by podziwiać magię kina Wong Kar Waia na wielkim ekranie, w najlepszej jakościowo wersji.

Wong Kar Wai - poeta światła i czasu. Nikt tak pięknie nie opowiadał w kinie o niespełnionej miłości i tym szczególnym niepokoju, który nie pozwala bohaterom osiąść w jednym miejscu.

Niemal wszystkie filmy Wonga zyskiwały status kultowych natychmiast po swojej premierze. Reżyser jak nikt inny potrafi opowiadać o niespokojnym duchu lśniących neonami wielkich miast, o bohaterach mijających się w czasie i przestrzeni, o niepokornych buntownikach i pękniętych duszach. Spojrzenia i drobne gesty mówią w jego filmach więcej niż słowa. Jest mistrzem obrazu, każdy kadr zachwyca u niego kompozycją, kolorem i nasyceniem emocji. Ma niezwykły talent do komponowania ścieżek dźwiękowych - każda z nich to prawdziwy skarbiec utworów niszowych i bardzo popularnych, które w fabule zyskują nowe znaczenia i zostają w uszach na długo po seansie. 

Estetyka filmów Wonga wywarła ogromny wpływ na światowe kino. Dziś na nowo hipnotyzuje pulsującym rytmem "Upadłych aniołów", zmysłową atmosferą "Happy Together", wyrafinowaną scenografią "Spragnionych miłości". To filmy, które wchodzą głęboko pod skórę - i zachwycają tak samo przy pierwszym i przy dziesiątym seansie!

Obrazy
Wong Kar Wai
23.04.2024 wtorek
25.04.2024 czwartek