Wojna na deski

Wojna na deski to jeden z hitów festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w 2014 roku. To historia o tym, jak łatwo czasem zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń. Szczególnie gdy ma się 12 lat.

Ziggy i Bas czekają na wakacyjny konkurs budowania wież. Tym razem zamierzają wygrać i skonstruować najwyższą budowlę. „Wojna na deski” to opowieść o tym, jak łatwo czasem zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń. Szczególnie gdy ma się 12 lat. Zbliża się coroczny letni konkurs na wybudowanie najwyższej drewnianej konstrukcji. Ziggy i Bas, nierozłączni przyjaciele, są pewni zwycięstwa. Jednak tuż przed wakacjami coś zaczyna się psuć. W przyjaźń chłopców wdziera się rywalizacja. Po wakacjach każdy z nich pójdzie do innej szkoły. Jeden z nich jest przecież prymusem, drugi radzi sobie gorzej z nauką i oczekiwaniami dorosłych. Początkowe nieporozumienia przeradzają się w wojnę na deski, czyli walkę o wybudowanie najwyższej wieży, kiedyś symbolu ich przyjaźni. Ale wciąż jest szansa na to, by Ziggy i Bas zrozumieli, że wygrana to nie wszystko i że dużo ważniejsza jest przyjaźń.

"Wojna na deski" to jeden z hitów festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w 2014 roku (Buster, Kristiansand, Lucas, Cinekid). To historia o tym, jak łatwo czasem zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń. Szczególnie gdy ma się 12 lat.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)