Wiking Tappi - zestaw 2

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Serial animowany Wiking Tappi, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

"PODSTĘP JARLA SURKOLA" - Tappi dowiaduje się od Paplaka, że mały skrzat jest w potrzebie. Jak opowiada zły wojownik Jarl Surkol okradł jego wioskę, a także uwięził Sigurda – przyjaciela Tappiego. Surkol zmusza Jarla by wykuł dla niego magiczną zbroję, która czyni go niepokonaną. Tappi interweniuje ale niestety zostaje złapany. Surkol chcąc wypróbować zbroję proponuje by Tappi zmierzył się z nim w trzech konkurencjach. Jeśli Wiking wygra, wojownik wypuści wszystkich których uwięził. Jeśli stanie się przeciwnie, Tappi zostanie jego wojownikiem.

 

"CZARY WIEDŹMY SKRZYPICHY" - Pasibrzuch prosi Tappiego by odwiedził wioskę Przytupkę i sprowadził mu trochę miodu. Do zapłaty Wiking dostaje worek bursztynów. Grupa rozbójników chce okraść Tappiego jednak ponieważ boją się mu sprostać proszą o pomoc Skrzypichę – straszliwą czarownicę mieszkającą w puszczy. Rozbójnicy wspólnie z czarownicą szykują zasadzkę na Tappiego w wąwozie. Niechcący budzą jednak smoka Żarbucha…  

 

"OBROŃCY WIOSKI DĘBINKI" - Tappi, Chichotek i Paplak udają się w góry by podziwiać gwiazdy. Spotykają małą skrzatkę, która ucieka przed nadchodzącym Węchaczem – legendarnym złowieszczym wilkiem, który niszczy wszystko na swojej drodze. Wraz z pomocą myśliwego Hasde, Tappi i przyjaciele postanawiają ocalić pobliską wieś przed nadejściem Węchacza.

 

"W OBRONIE PRZEZ ŚNIEŻYCĄ" - Szepczący Las wiosną odwiedzają czasem nieproszeni goście – złośliwe chmury. Tappi posyła Paplaka po magiczny przedmiot, który ma obronić Szepczący Las przed nadchodzącą śnieżycą. Paplak zostaje napadnięty, a przesyłka skradziona. Tappi, Chichotek i Paplak wyruszają na wyspę Batochlasta, żeby odzyskać skradziony przedmiot. Nie mają jednak zbyt wiele czasu, lada chwila rozpęta się śnieżyca..

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)