Muzyczne poranki w kinie Muranów

W drugiej połowie lutego, po długiej przerwie, wrócimy do cyklu poranków rodzinnych z muzyką na żywo! Zapraszamy na niezwykłe spotkania z muzyką i filmami dla najmłodszych. Muzyczne poranki pobudzają wyobraźnię, wprowadzają młodego widza do świata kina i muzyki, a przede wszystkim są wyśmienitą zabawą dla całej rodziny.

Maja Kuzińska - Flecistka, ukończyła klasyczne studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Marii Peradzyńskiej. Obecnie uczy się u flecisty jazzowego Leszka Hefi Wiśniowskiego oraz rozpoczęła studia magisterskie na kierunku polonistyka-komparatystyka na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej aktualne zainteresowania muzyczne skupiają się wokół jazzu, muzyki współczesnej oraz polskiej tradycyjnej. Wraz z zespołem Kuzińska/Stojak Quartet wykonuje aranżacje standardów oraz utworów jazzowych. Brała udział w 27. Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu (ISJA) w Krakowie, gdzie uczyła się od najlepszych polskich i amerykańskich muzyków jazzowych.

Jakub Kaczmarczyk - Kontrabasista Sinfonii Iuventus im. Jerzego Semkowa oraz student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie kontrabasu dr. hab. prof. UMFC Adama Bogackiego. Jest laureatem wielu konkursów kontrabasowych o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Poza muzyką klasyczną gra również jazz, pop oraz muzykę progresywną. Dokonał nagrań dla telewizji do takich filmów jak: Znachor (2023), Niebezpieczni Dżentelmeni i Listy do M 5. Jest także  członkiem zespołu propagującego muzykę brazylijską - banda do Frio. Na scenie występował z takimi wokalistami jak Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski czy Kasia Moś.