Warszaty dla rodziców i nauczycieli o wychowaniu

20 września, godz. 17:00 - Emocje – jak o nich rozmawiać z dziećmi?

25 września, godz. 16:30 - Jak dbać o zdrowie emocjonalne dzieci w szkole?

Emocje – jak o nich rozmawiać z dziećmi?

Zdaniem Wojciecha Eichelbergera (autora m.in. książki „Jak wychować szczęśliwe dzieci”), aby rodzice byli w stanie rozmawiać z dziećmi o emocjach, muszą najpierw nauczyć się rozmawiać o nich ze sobą. Wykład będzie próbował odpowiedzieć na pytania: Jakie są źródła trudności dorosłych w rozmawianiu o emocjach i w jaki sposób te ograniczenia niwelować? Jak rozmawiać o emocjach z dziećmi, biorąc pod uwagę specyfikę tej grupy? Uzupełnieniem wykładu będą praktyczne wskazówki, rozwiązania i podpowiedzi dla dorosłych.

Prowadzący: Wojciech Eichelberger - psycholog, psychoterapeuta i trener. Współtwórca Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles (1976) i Zen Center of Rochester (1980). Autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

 

 

Jak dbać o zdrowie emocjonalne dzieci w szkole?

Warsztaty z ekspertami Instytutu Edukacji Pozytywnej podpowiedzą, jak lepiej wspierać wychowawczo dzieci. Pracując metodami dramowymi z wykorzystaniem opowieści i filmu zastanowimy się, jak zaplanować w szkole działania wychowawczo-profilaktyczne w oparciu o model psychologii pozytywnej. Emocje i samopoczucie wpływają na motywację dzieci do nauki. Zapraszamy do wspólnego zastanowienia się nad sposobem budowania relacji z uczniami podczas pracy dydaktycznej.

Prowadzące: Małgorzata Nowicka, Aleksandra Wzorek (Instytut Edukacji Pozytywnej)

 

Newsletter

(raz w tygodniu)