W ułamku sekundy, reż. Fatih Akin | 21 lutego, godz. 19:00

Gutek Film, Kino Muranów oraz magazyn "Wysokie Obcasy" zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Fatiha Akina "W ułamku sekundy" - w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Wysokich Obcasów".

Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Paulina Reiter, redaktorka "Wysokich Obcasów".

ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu "Wysokie Obcasy" (wydanie z 17 lutego), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 17 zł.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

-----------------------------------------------------

OPIS FILMU:

Thriller Fatiha Akina („Głową w mur”) z Dianą Kruger („Bękarty wojny”) w roli głównej. W ułamku sekundy życie bohaterki eksploduje i rozpada się bezpowrotnie. W ułamku sekundy bezkresna miłość zmienia się w bezgraniczną nienawiść.

„W ułamku sekundy” to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur”, „Soul Kitchen” i „Na krawędzi nieba”. W roli głównej: Diane Kruger („Bękarty wojny”, „Troja”, „Kopia mistrza”), której „W ułamku sekundy” zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało „W ułamku sekundy” Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

W ułamku sekundy życie Katji (Diane Kruger) eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Krytycy filmowi podkreślają precyzję, z jaką została zrealizowana filmowa opowieść. Zgodni są również co do tego, że emocjonalne napięcie i wiarygodność thriller zawdzięcza kreacji odtwórczyni głównej roli. Gra Diane Kruger budzi podziw. Reżyserskie mistrzostwo, doskonałe aktorstwo i wysoki poziom realizacji (zdjęcia, montaż) złożyło się na film wciągający i niezwykle poruszający.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)