Touch Me Not - pokaz z udziałem Wojciecha Eichelbergera | 24 listopada, godz.18:00

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Kino Muranów zapraszają serdecznie na wyjątkowy pokaz filmu "TOUCH ME NOT", którego gościem specjalnym będzie Wojciech Eichelberger - jeden z najbardziej znanych i cenionych psychoterapeutów w Polsce, który w swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuję się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Spotkanie z Wojciechem Eichelbergerem poprowadzi Małgorzata Sadowska, dziennikarka i recenzentka filmowa, programerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Publikowała w tygodnikach "Wprost" i "Newsweek" oraz w miesięcznikach "Kino" i "Film". Laureatka nagrody PISF za 2015 w kategorii Krytyka Filmowa.

 

Opis filmu:

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Touch Me Not" to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy "intymność", "piękno", "związki" czy "pożądanie". W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)