"Touch me not" + debata / SEKS / CIAŁO / EMOCJE / FANTAZJE / WOLNOŚĆ / 26 października, godz.19:30

Alicja Długołęcka, Andrzej Gryżewski, Dorota Jędrasik oraz Remigiusz Ryziński będą gośćmi specjalnymi przedpremierowego pokazu "TOUCH ME NOT", zwycięzcy tegorocznego festiwalu w Berlinie. Razem z Wysokimi Obcasami i Kinem Muranów zapraszamy serdecznie na ten wyjątkowy seans połączony z debatą, którą poprowadzi Aga Kozak, trenerka, coacherka i dziennikarka, która na co dzień pisze dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów oraz dyrektorka programowa Instytutu Dobrego Życia.

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Touch Me Not” to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności.

Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

"Wymykający się schematom i głęboko ludzki" INDIEWIRE
"Imponująco inteligentny i oryginalny" THE HOLLYWOOD REPORTER
"Prowokująca do myślenia, wyjątkowa podróż w intymność" CINEUROPA

 

Newsletter

(raz w tygodniu)