Sweat | Pokaz + dyskusja | 15 czerwca

Sweat | Pokaz + dyskusja: jak kino widzi influencerów i samotność w dobie social mediów

Już 15 czerwca o 19:30 Gutek Film i Kino Muranów zapraszają na wyjątkowe spotkanie z twórcami i przedpremierowy pokaz nagrodzonego w Gdyni filmu „Sweat" w reżyserii Magnusa von Horna. 

Po filmie odbędzie się dyskusja na temat „Sweat", social mediów i influencerów. W debacie udział wezmą twórcy - Magnus von Horn (reżyser), Magdalena Koleśnik (odtwórczyni głównej roli), oraz influencerki działające w social mediach - Magda Jagnicka i Kasia Pytel (Pani Ekscelencja). Rozmowę poprowadzi Jacek Sobczyński z Newonce Radio. 

„Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

- Goście:

Magnus von Horn - Urodzony w Szwecji w 1983 r., mieszkający w Polsce reżyser
i scenarzysta, absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, laureat Paszportu Polityki. Jego nagradzany debiut „Intruz" miał swoją premierę w 2015 roku w sekcji Quinzaine des Realisateurs (Directors' Fortnight). „Intruz" zdobył najważniejsze nagrody w Polsce (trzy laury na Festiwalu w Gdyni) i w Szwecji (trzy „szwedzkie Oscary"). Von Horn jest również autorem scenariusza filmu Anny Kazejak „Obietnica". „Sweat" to jego drugi pełnometrażowy film fabularny, który również znalazł się w oficjalnej selekcji Festiwalu w Cannes w 2020 roku. 

Magdalena Koleśnik - jedna z najbardziej docenianych aktorek młodego pokolenia. Absolwentka PWST w Krakowie. Grała w teatrze m.in. u Krzysztofa Garbaczewskiego, Mai Kleczewskiej i Krystiana Lupy. Za rolę Sylwii Zając w „Sweat" na Festiwalu w Gdyni dostała nagrodę dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej oraz nagrodę specjalną - Odkrycie Festiwalu w Gdyni. 

Magda Jagnicka - stylistka, dziennikarka modowa, inicjatorka grupy Boxing Girls od kilku lat promującej boks wśród Polek. Pracowała dla magazynów takich jak Glamour, Gala, stylizowała sesje dla zagranicznych edycji Vogue i Harper's Bazaar. Na Instagramie pokazuje nie tylko swoją pracę, ale również małe, lokalne biznesy; poleca filmy, ciekawe wydarzenia kulturalne i miejsca do zwiedzania. 

Kasia Pytel - na Instagramie funkcjonuje jako PaniEkscelencja ze społecznością ponad 184 tysięcy obserwujących. Blogerka, influencerka, osobowość internetowa. 

- Prowadzący: 

Jacek Sobczyński - dziennikarz, współzałożyciel i media owner serwisu newonce.net. Prowadzący audycję „Mam sprawę". i współprowadzący „Nevermind" oraz „Dźwięki stereo" na antenie Newonce Radio. 

Newsletter

(raz w tygodniu)