Sieranevada | 23 maja, godz. 18:30

Gutek Film i magazyn "Wysokie Obcasy" zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz komediodramatu Cristiego Puiu „Sieranevada” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. „Sieranevada” to mistrzowski portret współczesnej rodziny opowiadający o uroczystości rodzinnej, która wymyka się spod kontroli.

Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Paulina Reiter, redaktorka "Wysokich Obcasów". Jej gościem będzie dr Alicja Długołęcka, pedagog, edukatorka seksualna, autorka licznych książek i artykułów z zakresu edukacji psychoseksualnej. 

Plan wieczoru w Kinie Muranów:
18.30 – początek filmu
Ok. 21.20 – początek dyskusji


ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z nr 20 (932) Wysokich Obcasów z 20 maja, będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 17 zł.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozdane DVD z repertuaru Gutek Film

------------------------------------------------------------------------------------------

OPIS FILMU

Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? „Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

Cristi Puiu, obok Cristiana Mungiu, jest jednym z ojców rumuńskiej Nowej Fali. W 2005 roku jego „Śmierć pana Lazarescu” zdobyła główną nagrodę w canneńskiej sekcji Un Certain Regard. „Sieranevada” miała swoja światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, została też rumuńskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Newsletter

(raz w tygodniu)