Sfilmowani i "Nigdy cię tu nie było" | pokaz z dyskusją | 17 kwietnia, godz. 20:30

Gutek Film oraz Sfilmowani zapraszają na specjalny pokaz filmu "Nigdy cię tu nie było" w reż. Lynne Ramsay, który odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) o godz. 20:30.

Po seansie zapraszamy na spotkanie wraz dyskusją z Agnieszką Pisarek i Dawidem Adamkiem - twórcami Sfilmowanych.

"Prowadzimy jeden z najpopularniejszych dyskusyjnych kanałów filmowych na polskim YouTubie. Szukamy ciekawych historii, niezależnie od rodzaju i wielkości ekranu. Znajdziecie u nas głównie dyskusje na temat premier kinowych, ale czasem skusimy się też na jakiś serial, grę wideo, ranking filmów superhero, czy festiwal slow-cinema".

Rozmowę poprowadzi prz ebojowa kinomanka -Bernadetta Trusewicz .
"Jak nie ogląda kina to o nim pisze, gada, myśli, śni i tak do końca swoich dni! Analizuje wszystko w sztuce - to chroniczne i nieuleczalne. Odpocznie od tego, jak spotka Billa Murraya, swojego duchowego przewodnika z drinkiem w dłoni."

 

Opis filmu:

Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa („Ona”, „Wada ukryta”, „Mistrz”). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.

„Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, mężczyzna podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Na MFF w Cannes film został uhonorowany nagrodami w kategoriach: Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay).

 

Newsletter

(raz w tygodniu)