Seans dla Psyche | "C'mon, C'mon"

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym filmem, na dodatek przedpremierowo! Już 19 stycznia w ramach cyklu "Seans dla psyche" obejrzymy film "C'mon C'mon" Mike'a Millsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej

Po projekcji Aga Kozak porozmawia z Martą Sikorską - facylitatorką i mediatorką.

Marta Sikorska - jest facylitatorką procesów rozwojowych z udziałem koni, mediuje konflikty w duchu Porozumienia bez Przemocy, prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, oferuje konsultacje indywidualne na polu komunikacji w rodzinie. Od 7 lat co roku organizuje Camp - wydarzenie wakacyjne oparte na kulturze inkluzywności dzieci i dorosłych.

O cyklu:

Słynna filmoznawczyni, profesor Alicja Helman, zwykła mawiać, że połowę filmu przynosimy do kina sami. Warto przyjrzeć się jaką, bo nasze fimowe identyfikacje i animozje są jak terapia - mówią mnóstwo o nas samych: o naszych przekonaniach na temat świata, marzeniach, wewnętrznych konstytucjach. A bohaterowie filmów - świetnie napisanych i wyreżyserowanych - potrafią poruszyć nas nieraz niczym partner, przyjaciel czy członek rodziny. Są takie seanse, które dzięki temu uznaje się za terapeutyczne - podobnie będzie w przypadku naszego cyklu, lecz tu filmy uzupełnią rozmowy ze specjalistami od psyche - czyli duszy, albo jak kto woli psychologii.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)