Rocks.Talks x "Nowy porządek" z udziałem Franco | 22 września, godz.18:00

Czas na kolejną odsłonę cyklu .ROCKS TALKS. Papaya.Rocks (https://papaya.rocks) wspólnie z Gutek Film zapraszają widzów na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu „Nowy porządek”. Po seansie zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Tym razem o zdanie nie będziemy pytać krytyków czy filmoznawców – gościem będzie bowiem sam reżyser „Nowego porządku”, Michel Franco!

„Nowy porządek” – zdobywca Srebrnego Lwa w Wenecji – to film szokujący, w którym reżyser zdecydował się na wywołującą skrajne emocje formę. Pokazał przyszłość, która może wydarzyć się w każdej minucie. Wojna domowa wynikająca z napięć klasowych i społecznych mogłaby wydarzyć się dziś wszędzie. Tu jednak naszych bohaterów spotykamy na wystawnym weselu, które zostaje nagle przerwane, kiedy biedni buntują się przeciwko bogatym, wywlekają ich na ulicę i dookoła zapanowuje chaos.

Prowokacja? Ostrzeżenie? Głos rozsądku? Na pewno temat do szerokiej dyskusji! Tym ciekawiej, że będziemy mieli okazję zapytać o film samego reżysera i scenarzystę – do czego zachęcamy także widzów. Bo obok „Nowego porządku” nie da się przejść obojętnie i choć przez moment nie zadać sobie pytania: która strona tak naprawdę ma tutaj rację?

Specjalny, przedpremierowy seans filmu Nowy porządek odbędzie się 22 września w warszawskim Kinie Muranów o godz. 18:00. Rozmowę z reżyserem po projekcji poprowadzi Zdzisław Furgał z portalu Papaya.Rocks.

-------------------

Zwiastun filmu „Nowy porządek": https://www.youtube.com/watch?v=nWI_U-HV0aM

Newsletter

(raz w tygodniu)