ROCKS TALKS x Portret kobiety w ogniu / Dzisiejsze rozterki ubrane w kostium

Przed Wami druga odsłona cyklu: PAPAYA.ROCKS + Gutek Film = ROCKS TALKS

Tym razem zapraszamy na nagrodzony w Cannes za scenariusz melodramat Céline Sciammy – film „Portret kobiety w ogniu”

Po seansie porozmawiamy z naszymi ekspertkami o ekranowej intymnej więzi rodzącej się między dwiema bohaterkami, a także o bijących z ekranu, całkiem współczesnych emocjach. Będzie to też okazja do porównania „Portretu kobiety w ogniu” do innych filmów Céline Sciammy. Zastanowimy się również nad samą realizacją tej produkcji i wiążących się z nią wyzwaniach – przyjrzymy się pięknym zdjęciom operatorki Claire Mathon, budowaniu scen i prowadzeniu aktorek. Skupimy się na obrazach – dosłownie i w przenośni.

– Portret kobiety w ogniu był zdecydowanie najtrudniejszą i zarazem najbardziej satysfakcjonującą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłam – powiedziała kilka miesięcy temu reżyserka w rozmowie z Papaya.Rocks – Chciałam, żeby to był także film o przyjaźni, siostrzeństwie i solidarności między kobietami – dodała.

 

Goście:

Klara Cykorz – kulturoznawczyni, krytyczka filmowa, laureatka Konkursu im. Krzysztofa Mętraka (2018). Na łamach „Dwutygodnika” prowadzi cykl „Gadanie” poświęcony serialom telewizyjnym. Współpracuje z internetowym „Czasem kultury”, „Ekranami” i Filmwebem. Pisała o melodramacie w antologiach „Sto metrów asfaltu. Warszawa Marka Hłaski” i „David Lynch. Polskie spojrzenia”.

Kamila Tarabura – reżyserka, scenarzystka. Absolwentka Studia Prób w Szkole Wajdy. Autorka  teledysków i kampanii społecznych. Doświadczenie zdobywała także na planach filmowych jako asystentka reżysera. Aktualnie realizuje swój 30-minutowy film w Studiu Munka i pracuje nad scenariuszem pełnometrażowym.

Prowadzący: Zdzisław Furgał, Sekretarz Redakcji PAPAYA.ROCKS

 

Newsletter

(raz w tygodniu)