ROCKS TALKS x Parasite | Nowy gatunek filmowego organizmu

Ruszamy z nowym cyklem: PAPAYA.ROCKS

Na pierwszy ogień rzucamy Wam prawdziwą petardę - zwycięzcę tegorocznego festiwalu w Cannes - film „Parasite”!

Porozmawiamy z naszymi gośćmi o tym, w jaki sposób Bong Joon-ho zręcznie miesza w swoim nowym filmie elementy komedii, thrillera, filmu obyczajowego, a nawet horroru. Przyjrzymy się też najciekawszym scenom w „Parasite” i skupimy na technicznych zabiegach, które reżyser stosuje w swoim kinie do budowania napięcia i opowiadania historii.

Goście: W ramach wydarzenia będziemy sukcesywnie ogłaszać kolejnych ekspertów.

Prowadzący: Zdzisław Furgał, Sekretarz Redakcji PAPAYA.ROCKS
 

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)