Pokaz specjalny „Fritzi - przyjaźń bez granic” | 30 czerwca, godz.17:00

Zapraszamy na znakomitą i pełna wzruszeń filmową lekcję historii dla całej rodziny. Zapis wydarzeń, które zmieniły świat na zawsze!

Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi - Sophie, wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę psa o imieniu Sputnik. Jesienią Sophie nie wraca do szkoły - zostaje w zachodnich Niemczech. Początkowo Fritzi pragnie tylko znów zobaczyć swoją przyjaciółkę i zwrócić jej psa, dlatego w nadziei na spotkanie, próbuje na własną rękę przekroczyć granice podzielonego kraju.

Film zdobył wiele nagród w Niemczech oraz nagrodę dla najlepszej animacji na festiwalu Filem’On w Brukseli. Animacja została też nagrodzona Kwiatem Paproci 7. MFF Kino Dzieci przez JURY ECFA (European Children’s Film Association).

Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii widzianych z dziecięcej perspektywy. Animacja dedykowana jest dla widzek i widzów od 9 roku życia. Dla widzów dorosłych seans będzie sentymentalną podróżą do czasów trabantów, gazowanych napojów z syfonów i węgierskich wczasów.

Film w regularnej dystrybucji od 2 lipca.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)