Pięć diabłów | 29 listopada, godz. 20:30

Ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje? Tego wszystkiego możecie się spodziewać w andrzejkowy wieczór. Zapraszamy bowiem na specjalny, przedpremierowy pokaz "Pięciu diabłów", największego hitu tegorocznych Nowych Horyzontów. Filmu, który jest niezwykle zmysłowy i zaskakujący. Po seansie czekać na Was będzie i wino i set DJski Konstancji Sawickiej (alter ego "consTANZ"). Wspólnie zanurzymy się w rytmach z lat 80 (min. Total Eclipse of the Heart), porozmawiamy przy świecach i kto wie, może poleje się wosk...

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie" jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

Pięć diabłów to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13 dzielnicy.

Newsletter

(raz w tygodniu)