"Niefortunny numerek lub szalone p*rno" | pokaz specjalny z dyskusją | Filmawka x Kasia Babis

Prowokacyjny, błyskotliwy, kipiący gniewem i nieodparcie przy tym zabawny film Radu Jude (autor "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy") bierze na warsztat zjawisko paniki moralnej, obnażając towarzyszącą jej hipokryzję, ignorancję i autorytarne ciągoty. Co tu jest bowiem „naprawdę” obsceniczne: widok osób uprawiających za obopólną zgodą seks czy może sportretowana tu nędza miasta, zdewastowanego przez dziki kapitalizm i nacjonalistyczną ideologię? Czy perwersyjna jest nauczycielka, czy może samozwańczy trybunał święcie oburzonych rodziców, który zebrał się w szkole, by ją osądzić?

Złoty Niedźwiedź od czterech lat jest przyznawany filmom podejmującym bardzo ważne tematy dyskursu społecznego. Tak było i w tym roku. Film Radu Jude jest znakomitym zapalnikiem do dyskusji. Tematów, które porusza film jest wiele, dlatego na pokaz specjalny zaprosiliśmy jedną z najbardziej wszechstronnych dyskutantek w polskim internecie – Kasię Babis. Rozmowę poprowadzi Maja Głogowska, redaktor naczelna Filmawki. Współorganizatorem wydarzenia jest Filmawka.pl . 

Kasia Babis – autorka komiksów, rysowniczka, aktywistka polityczna, youtuberka. Walczy z wszelkimi objawami „dziadostwa” w polskiej popkulturze. Jej komiksy publikował między innymi The New Yorker.

Newsletter

(raz w tygodniu)