McQueen | pokaz specjalny z udziałem reżyserów | 6 lipca, godz. 17:30

6 lipca ( piątek) o godz. 17.30 zapraszamy do kina Muranów na przedpremierowy pokaz niezwykłego dokumentu „McQueen”.

Ian Bonhôte oraz Peter Ettedgui - reżyserzy filmu osobiście zaproszą na seans, a po projekcji chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zapraszamy!

Film w kinach od 20 lipca.

 

Opis filmu:

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)