Marlina: zbrodnia w czterech aktach + pokaz zdjęć z wyspy Sumba

Obsypany nagrodami, przewrotny kobiecy western w autorskiej wizji utalentowanej indonezyjskiej reżyserki, "Marlina: zbrodnia w czterech aktach", już 16 marca pojawi się w repertuarach polskich kin studyjnych.

We wtorek, 13 marca zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu, poprzedzony spotkaniem z artystami Alicją Łukasiak i Grzegorzem Drozdem. Zaprezentują oni zdjęcia i materiały wideo zrealizowane podczas pobytu na wyspie Sumba - to w jej urzekających krajobrazach rozgrywa się subtelna, a zarazem pełna mocy historia zemsty tytułowej Marliny.

20:30 spotkanie z Alicją Łukasiak i Grzegorzem Drozdem
21:30 pokaz filmu "Marlina: zbrodnia w czterech aktach", 93'
Bilety: 22 zł

Artyści, Grzegorz Drozd i Alicja Łukasiak w 2015 roku wyruszyli w artystyczną podróż po archipelagach wysp Indonezyjskich w poszukiwaniu inspiracji oraz przestrzeni do twórczej pracy. Nazwali go Matahari - Oko dnia. Była ona częścią nomadycznego projektu artystycznego realizowanego od 2010 roku w Azji Południowo-Wschodniej. Alicja i Grzegorz zaadaptowali samochód, który spełniał funkcję domu, pracowni oraz środka transportu. W trakcie ich kilkumiesięcznej wędrówki powstały prace malarskie, rysunkowe, fotograficzne, filmy oraz dziennik. Artyści otworzyli się na nieznane z naszej europejskiej perspektywy społeczności w poczuciu istnienia balansu pomiędzy kulturą Zachodu i Wschodu. Jednym z najważniejszych i najciekawszych etapów podróży był pobyt na rzadko odwiedzanej i trudno dostępnej wyspie Sumba.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)