Klub Wysokich Obcasów | 120 uderzeń serca | 25 kwietnia, godz. 19:00

Gutek Film, Kino Muranów oraz magazyn "Wysokie Obcasy" zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Robina Campillo "120 uderzeń serca" - w ramach Klubu "Wysokich Obcasów".

Po seansie zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Krzysztof Kwiatkowski, dziennikarz "Wysokich Obcasów".

ZNIŻKA:

Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu "Wysokie Obcasy" z dnia 21 kwietnia, będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 17 zł.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

-------------------------------------------------------------------------------------

OPIS FILMU:

"120 uderzeń serca" Grand Prix MFF w Cannes 2017. Nagrody Cezara 2018: 13 nominacji (m.in. w kategorii: Najlepszy Film, Reżyser, Scenariusz Oryginalny). Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)